Ograniczenia

Mimo tego, iż z całej siły staram się siebie przeskoczyć, to zawsze znajdą się takie ograniczenia, których nie jest się w stanie nawet obejść, a co dopiero przeskoczyć.
Pieniądze.
Kiedy ich nie ma, raczej wiele zrobić nie można. Choć niby szczęścia nie dają, ale… czy zdrowie nie jest szczęściem? No właśnie. Nie masz pieniędzy, chorujesz i umierasz. Koniec.
Czas.
Niby płynie niezmiennie i nieustannie, ale ilość wolnego czasu jest wprost bezcenna. Ile mamy tego wolnego czasu w pogoni za szczęściem?
Ciało.
Tu ograniczenia są sprawą indywidualną. Ból, niepełnosprawność sprawiają, iż pewnych stopni nie przejdziesz. Mimo starań i wkładu ogromnej ilości siły.
Śmierć.
Choć są tacy, którzy ją przezwyciężyli i wrócili zza grobu, to należą do tych nielicznych szczęśliwców, którym się udało. Cmentarze pokrywają się coraz większą ilością krzyży…
Umysł.
Niby może zaprowadzić wszędzie, jest nieograniczony… niestety, ograniczeniem w nim jest to, czego nie znamy i nie potrafimy poznać, bowiem jest to rzecz znajdująca się poza naszą umiejętnością postrzegania lub jest nam zupełnie obca. Tak obca, iż nie potrafimy jej skojarzyć z czymkolwiek.

Wciąż ograniczenia, nawet tam, gdzie się tego nie spodziewamy… i jak tu żyć?

Reklamy

2 Komentarze

Filed under życie

2 responses to “Ograniczenia

  1. Shatzy

    a które z nich uważasz za najgorsze?

Drapnij

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s