Nudno mi…

Tak na prawdę nie jest mi nudno, lecz przypomniała mi się piosenka-skecz kabaretu Potem. Zdecydowanie uśmiałam się przy niej do łez. Najbardziej w momencie, kiedy „znudzony” i wiercący się na kreśle pianista, owo krzesło połamał. W wyniku czego nastąpiły pewne dość nieprzewidziane sytuacje, czyli zachwianie równowagi… pianina, aż w końcu jego jękliwy upadek… cóż, zdaje się, iż nuda nie zna granic…

Tak po prawdzie to nie lubię się nudzić i siedzieć bezczynnie. Wymyślam tysiąc rzeczy, by tylko coś robić, czymś zająć i ciało, i umysł. Skończyłam produkcję sznurków. Na razie, ale nie całkowicie. Muszę popracować nad stronką b-ki i szkoły. W końcu członkowstwo w Zespole ds. Promocji Szkoły do czegoś zobowiązuje, prawda?

Uczę się na nowo klawiatury. Poprzednia odmówiła dalszej współpracy, a ta (również nie młoda) ma problemy w działaniu i nieco poprzestawiane klawisze… cóż, jakieś urozmaicenie, nieprawdaż? Nigdy nie wiadomo, co nagle wyskoczy, co się włączy, gdy naciśnie się dany klawisz… co prawda, kiedy człek się spieszy, to może być zdecydowanie denerwujące, ale na dłuższą metę… to JEST denerwujące… na razie – niestety – trzeba się przemęczyć. Póki nie postawi się nowego kompa, z nową klawiaturą.

Ptaszyska, jak zwykle, dokazują. Przez ostatnie trzy tygodnie miały akcję oświeżbiania. Wolierka też. Mam nadzieję, iż nasze wysiłki okazały się brzemienne w pozytywne skutki.
Rokuro został odłączony od stada. Jeszcze chwilę, a w miłosnym amoku zadziobałby Chico. A co najmniej pozbawił większości piór. Siedzi teraz samotnie w kuchni. A raczej w pomieszczeniu, które w domyśle jest kuchnią, bo remont…

No tak, remont. Jest. Po prostu jest, istnieje w tej samej czaso-przestrzeni, co my. Jest też niezaprzeczalnym faktem. I powoli rusza z miejsca. Przy dobrych wiatrach finansowych. Wstawiamy nowe okno, potem – myślę – przyjdzie kolej na płytki podłogowe, następnie ozdobi się ściany panelami, by pod koniec zamontować wszelkie meble i urządzenia i wreszcie cieszyć się nową, świeżą kuchnią, jak z prospektu reklamowego.

Reklamy

1 komentarz

Filed under ogólnie

One response to “Nudno mi…

  1. Inaz

    Możesz czasem ze mną pograć w karty na WP 🙂

Drapnij

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s